Πρόγραμμα Παραστάσεων

Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, ένα θέατρο ζωντανό!

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα παραστάσεων και εκδηλώσεων για το μήνα αυτό. Το πρόγραμμα των επόμενων μηνών, που ακολουθεί, είναι ενδεικτικό και εμπλουτίζεται συνεχώς...
 

Ιούνιος 2018

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΜικρό Θέατρο Μονής ΛαζαριστώνΘεσσαλονίκη - ΠεριοδείαΘέατρο ΔάσουςΘέατρο Γης
01, Παρασκευή
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Υπόληψη (ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ)
02, Σάββατο
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Υπόληψη (ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ)
Ειρηνοποιός (19:30, Πλαζ Αρετσούς)
03, Κυριακή
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Υπόληψη (ΜΑΤΑΙΩΝΕΤΑΙ)
04, Δευτέρα
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Σ. Μάλαμας - Θ. Παπακωνσταντίνου)
05, Τρίτη
06, Τετάρτη
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ελευθερία Αρβανιτάκη)
07, Πέμπτη
08, Παρασκευή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Της μουσικής... τα νήματα, Φουαγιέ)
Δε σε ξέχασα ποτέ (21:00, Επταπύργιο)
09, Σάββατο
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Της μουσικής... τα νήματα, Φουαγιέ)
10, Κυριακή
11, Δευτέρα
12, Τρίτη
13, Τετάρτη
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ελεωνόρα Ζουγανέλη)
14, Πέμπτη
15, Παρασκευή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Β+6 Δελτίο Ειδήσεων)
16, Σάββατο
17, Κυριακή
18, Δευτέρα
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Γιάννης Χαρούλης)
19, Τρίτη
20, Τετάρτη
Ασκητική (21:30, Τελλόγλειο)
21, Πέμπτη
22, Παρασκευή
23, Σάββατο
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ομάδα Χορού Κιναίσθηση )
24, Κυριακή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ομάδα Χορού Κιναίσθηση )
25, Δευτέρα
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Νατάσσα Μποφίλιου)
26, Τρίτη
27, Τετάρτη
2ο Διεθνές Φεστιβάλ Δάσους (21:00, Αφιέρωμα στον John Williams)
28, Πέμπτη
2ο Διεθνές Φεστιβάλ Δάσους (21:15, Emilia Romagna Teatro Fondazione)
29, Παρασκευή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Αφοι Τσαχουρίδη - Ελένη Βιτάλη)
30, Σάββατο

Ιούλιος 2018

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΘεσσαλονίκη - ΠεριοδείαΘέατρο Δάσους
01, Κυριακή
02, Δευτέρα
03, Τρίτη
04, Τετάρτη
Αναλόγια σύγχρονων θεατρικών έργων (21:30, 20 αστικά μονόπρακτα, Φουαγιέ)
05, Πέμπτη
Αναλόγια σύγχρονων θεατρικών έργων (21:30, Δρακολίμνη, Φουαγιέ)
06, Παρασκευή
2ο Διεθνές Φεστιβάλ Δάσους (21:15, The Pixelated Revolution)
Αναλόγια σύγχρονων θεατρικών έργων (21:30, 4 τετραγωνικά, Φουαγιέ)
07, Σάββατο
08, Κυριακή
09, Δευτέρα
10, Τρίτη
Αναλόγια σύγχρονων θεατρικών έργων (21:30, Οι νοστιμούλες, Φουαγιέ)
11, Τετάρτη
Αναλόγια σύγχρονων θεατρικών έργων (21:30, Μία αγχώνη και μία κρέπα, Φουαγιέ)
Ασκητική (21:00, Αρχαιολογικό Μουσείο)
12, Πέμπτη
13, Παρασκευή
14, Σάββατο
15, Κυριακή
16, Δευτέρα
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Θεσμοφοριάζουσες)
17, Τρίτη
Ασκητική (21:00, 4SUMMER-nights)
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Θεσμοφοριάζουσες)
18, Τετάρτη
Δε σε ξέχασα ποτέ (21:00, 4SUMMER-nights)
19, Πέμπτη
20, Παρασκευή
Οι Ηλίθιοι (21:00, 4SUMMER-nights)
Ορέστης (21:00, Κύπρος)
21, Σάββατο
Ορέστης (21:00, Κύπρος)
22, Κυριακή
23, Δευτέρα
24, Τρίτη
Ασκητική (21:00, 4SUMMER-nights)
25, Τετάρτη
Δε σε ξέχασα ποτέ (21:00, 4SUMMER-nights)
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Οιδίπους – Ο μύθος της Ιστορίας του κόσμου όπως τον είπαν οι Έλληνες)
26, Πέμπτη
27, Παρασκευή
Οι Ηλίθιοι (21:00, 4SUMMER-nights)
28, Σάββατο
29, Κυριακή
30, Δευτέρα
31, Τρίτη
Ασκητική (21:00, 4SUMMER-nights)
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Παράξενο Ζευγάρι)