NEWSLETTER

 

Πρόγραμμα Παραστάσεων

Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, ένα θέατρο ζωντανό!

Δείτε παρακάτω το αναλυτικό πρόγραμμα παραστάσεων και εκδηλώσεων για το μήνα αυτό. Το πρόγραμμα των επόμενων μηνών, που ακολουθεί, είναι ενδεικτικό και εμπλουτίζεται συνεχώς...
 

Απρίλιος 2018

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΜονή Λαζαριστών, Σκηνή Σ. ΚαραντινόςΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΜικρό Θέατρο Μονής ΛαζαριστώνΦουαγιέ ΕΜΣΘεσσαλονίκη - Περιοδεία
01, Κυριακή
Ελίζα (11:00)
Ντα (19:00)
02, Δευτέρα
03, Τρίτη
04, Τετάρτη
05, Πέμπτη
06, Παρασκευή
07, Σάββατο
08, Κυριακή
09, Δευτέρα
10, Τρίτη
11, Τετάρτη
Ντα (18:00)
12, Πέμπτη
Ντα (21:00)
Οι Ηλίθιοι (21:00, Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς)
13, Παρασκευή
Ντα (21:00)
Οι Ηλίθιοι (21:00, Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς)
14, Σάββατο
Κοίτα! (12:00)
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
Οι Ηλίθιοι (21:00, Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς)
15, Κυριακή
Ελίζα (11:00)
Ντα (19:00)
Ορφανά (21:00)
Οι Ηλίθιοι (21:00, Δημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς)
16, Δευτέρα
17, Τρίτη
18, Τετάρτη
Ντα (18:00)
Ορφανά (21:00)
19, Πέμπτη
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
20, Παρασκευή
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
21, Σάββατο
Ειρηνοποιός (19:00, Εξωτερικός χώρος)
Κοίτα! (ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ)
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
22, Κυριακή
Ελίζα (11:00)
Ντα (19:00)
Ορφανά (21:00)
23, Δευτέρα
24, Τρίτη
25, Τετάρτη
Η Πεντάμορφη και το Τέρας (19:00, Εξωτερικός χώρος)
Ντα (18:00)
Ορφανά (21:00)
26, Πέμπτη
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
Ασκητική (21:00, Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης)
27, Παρασκευή
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00)
Ασκητική (21:00, Πολιτιστικό Κύτταρο (πρώην REX), Κομοτηνή)
28, Σάββατο
Κοίτα! (12:00)
Ντα (21:00)
Δον Κιχώτης (18:00 & 21:00)
Ορφανά (21:00)
29, Κυριακή
Ελίζα (11:00)
Ντα (19:00)
Δον Κιχώτης (18:00 & 21:00)
Ορφανά (21:00)
30, Δευτέρα

Μάιος 2018

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΜονή Λαζαριστών, Σκηνή Σ. ΚαραντινόςΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΜικρό Θέατρο Μονής ΛαζαριστώνΘεσσαλονίκη - ΠεριοδείαΘέατρο Δάσους
01, Τρίτη
02, Τετάρτη
Ντα (18:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
03, Πέμπτη
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Φυ-λονικία (18:30, ΔΕΘ)
04, Παρασκευή
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
05, Σάββατο
Κοίτα! (12:00)
Ντα (21:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Δε σε ξέχασα ποτέ (21:00, ΔΕΘ Αίθουσα Αιμίλιος Ριάδης)
After the Campsite (20:45, ΔΕΘ Αίθουσα Αιμίλιος Ριάδης)
06, Κυριακή
Ντα (19:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
07, Δευτέρα
Οι ηθοποιοί του ΚΘΒΕ τραγουδούν (21:00, Μέγαρο Μουσικής)
08, Τρίτη
09, Τετάρτη
Δε σε ξέχασα ποτέ (12:00, Bridges Festival)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
10, Πέμπτη
After the Campsite (21:00, Bridges Festival)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Ασκητική (19:30, Πεκίνο)
11, Παρασκευή
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ, Bridges Festival)
Ασκητική (19:30, Πεκίνο)
12, Σάββατο
Κοίτα! (12:00)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ, Bridges Festival)
13, Κυριακή
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
14, Δευτέρα
15, Τρίτη
16, Τετάρτη
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
17, Πέμπτη
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
18, Παρασκευή
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
19, Σάββατο
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Δε σε ξέχασα ποτέ (21:00, Ρωμαϊκή Αγορά)
20, Κυριακή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
21, Δευτέρα
22, Τρίτη
23, Τετάρτη
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουγιέ)
24, Πέμπτη
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
25, Παρασκευή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Ασκητική (21:00, Φλώρινα Πολιτιστικό Κέντρο)
26, Σάββατο
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Ασκητική (21:00, Άργος Ορεστικό)
27, Κυριακή
4ο Φεστιβάλ Δάσους (Ερωτευμένα Άλογα)
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
28, Δευτέρα
29, Τρίτη
30, Τετάρτη
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)
Ασκητική (21:00, Τελλόγλειο Ίδρυμα Τεχνών)
31, Πέμπτη
Ορφανά (21:00, Φουαγιέ)