Πρόγραμμα Παραστάσεων

Κρατικό Θέατρο Βορείου Ελλάδος, ένα θέατρο ανοιχτό!

Κάθε Τετάρτη και Πέμπτη, δείτε όλες τις παραγωγές του ΚΘΒΕ, και στις τέσσερις κλειστές σκηνές του θεάτρου, μόνο με 5€

Απρίλιος 2016

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΜονή Λαζαριστών, Σκηνή Σ. ΚαραντινόςΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΜικρό Θέατρο Μονής ΛαζαριστώνΘεσσαλονίκηΠΕΡΙΟΔΕΙΑΔημοτικό Θέατρο Καλαμαριάς
01, Παρασκευή
Αγγέλα (21:00)
02, Σάββατο
Αγγέλα (21:00)
Μουσικός Απρίλης στο Θέατρο της ΕΜΣ (Χειμερινοί Κολυμβητές, 21.30)
Chat (18:00 & 21:00)
Ωχ τα νεφρά μου (20:00, Πολύγυρος)
03, Κυριακή
Αγγέλα (19:00)
Μουσικός Απρίλης στο Θέατρο της ΕΜΣ (SANCHO 003 & Μιχάλης Σιγανίδης, 21:30)
Chat (21:00)
04, Δευτέρα
05, Τρίτη
06, Τετάρτη
Αγγέλα (18:00)
07, Πέμπτη
Αγγέλα (21:00)
08, Παρασκευή
Αγγέλα (21:00)
09, Σάββατο
Αγγέλα (21:00)
Ωχ τα νεφρά μου (Σέρρες, 20:30)
10, Κυριακή
Αγγέλα (19:00)
Μουσικός Απρίλης στο Θέατρο της ΕΜΣ (Γιώργος Χριστιανάκης, 21:00)
11, Δευτέρα
12, Τρίτη
13, Τετάρτη
Αγγέλα (18:00)
14, Πέμπτη
Αγγέλα (21:00)
15, Παρασκευή
Αγγέλα (21:00)
Σωτηρία με λένε (Κοζάνη, 21:00)
16, Σάββατο
Αγγέλα (21:00)
Οι 12 ένορκοι (18:00 & 21:00)
Καντάν 2 (18:00 & 21:00)
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - Ανασκαφή 2 (Λαογραφικό Μουσείο, 21:00)
Σωτηρία με λένε (Κοζάνη, 21:00)
Ωχ τα νεφρά μου (Γιαννιτσά, 20:30)
17, Κυριακή
Αγγέλα (19:00)
Big Days: Τσέχωφ, Έρντμαν, Μπύχνερ, Σαίξπηρ, Σεβαστίκογλου (Αφιέρωμα στον Γιώργο Σεβαστίκογλου)
18, Δευτέρα
19, Τρίτη
20, Τετάρτη
Αγγέλα (18:00)
21, Πέμπτη
Αγγέλα (21:00)
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - Ανασκαφή 2 (Καφέ Ζώγια, 21:30)
Το ΚΘΒΕ στηρίζει το Δίκτυο Σχολείων με θέμα ''Ανάμεσα σε δύο κόσμους: Προσφυγιά - Μετανάστευση'' (Πολιτιστικό Κέντρο «Χρήστος Τσακίρης», Δήμου Παύλου Μελά, 19:00)
22, Παρασκευή
Αγγέλα (21:00)
Σωτηρία με λένε (Ιωάννινα, 21:00)
Ωχ τα νεφρά μου (Καβάλα, 21:00)
23, Σάββατο
Αγγέλα (21:00)
Οι 12 ένορκοι (18:00 & 21:00)
Friday Bloody Friday (18:00 & 21:00)
Ωχ τα νεφρά μου (Καβάλα, 21:00)
Σωτηρία με λένε (Ιωάννινα, 21:00)
24, Κυριακή
Αγγέλα (19:00)
25, Δευτέρα
26, Τρίτη
27, Τετάρτη
28, Πέμπτη
29, Παρασκευή
30, Σάββατο

Μάιος 2016

ΗμερομηνίαΒασιλικό ΘέατροΜονή Λαζαριστών, Σκηνή Σ. ΚαραντινόςΘέατρο Εταιρείας Μακεδονικών ΣπουδώνΜικρό Θέατρο Μονής ΛαζαριστώνΘεσσαλονίκηΠΕΡΙΟΔΕΙΑΘεσσαλονίκη - HelexpoΘέατρο Άνετον
01, Κυριακή
02, Δευτέρα
03, Τρίτη
04, Τετάρτη
05, Πέμπτη
06, Παρασκευή
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 21:00)
07, Σάββατο
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Το παγκάκι (18:00 & 21:00)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 21:00)
08, Κυριακή
Για όνομα... (18:00 & 20:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 19:00)
09, Δευτέρα
10, Τρίτη
11, Τετάρτη
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 19:00)
12, Πέμπτη
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 21:00)
13, Παρασκευή
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 21:00)
14, Σάββατο
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 21:00)
15, Κυριακή
Για όνομα... (18:00 & 20:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Θέατρο Πειραιά, 19:00)
16, Δευτέρα
17, Τρίτη
18, Τετάρτη
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
19, Πέμπτη
ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - Ανασκαφή 2 (Καφέ Ζώγια, 21:30)
20, Παρασκευή
21, Σάββατο
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Πολυφωνικά αναλόγια 2 (ΠΑΜΑΚ Αμφιθέατρο 14, 20:00)
22, Κυριακή
Για όνομα... (18:00 & 20:30)
Πολυφωνικά αναλόγια 2 (ΠΑΜΑΚ Αμφιθέατρο 14, 20:00)
23, Δευτέρα
24, Τρίτη
25, Τετάρτη
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Λαογραφικό Μουσείο, 21:00)
26, Πέμπτη
27, Παρασκευή
28, Σάββατο
Για όνομα... (18:30 & 21:30)
Πλάτωνα, Απολογία Σωκράτη (Ρωμαϊκή Αγορά, 21:00)
29, Κυριακή
Για όνομα... (18:00 & 20:30)
30, Δευτέρα
31, Τρίτη